Skarby Laruzji to drugi dodatek  do systemu Czas Waśni. Tym razem książka przeznaczona jest dla osób, które lubią zbierać magiczne przedmioty i chciałyby dopakować swojego bohatera uzbrajając go w liczne artefakty. Specjalnie dla nich przygotowałem:

– Opis 812 czarodziejskich przedmiotów, począwszy od magicznych mieczy, tarcz i pancerzy, przez amulety i talizmany, na tatuażach, wierzchowcach i umeblowaniu domostw kończąc.

– Mechanikę „spontanicznego tworzenia magicznych przedmiotów”: pozwalającą graczom przekształcić nawet najbardziej prozaiczny przedmiot w oręż z legend dzięki sile bohaterskich czynów dokonanych przez ich postacie.

– Zasady funkcjonowania Dzierżycieli, osób zdolnych dodatkowo zestroić się z posiadanymi przez siebie artefaktami i czerpać z tego nowe, niedostępne innym postaciom moce.

Przedmioty zamieszkane przez duchy: czyli nowa kategoria ekwipunku, artefakty zamieszkane przez potężne byty nadprzyrodzone: upiory zmarłych, demony, duchy przyrody lub nawet pomniejsze bóstwa, zdolne wspomóc właścicieli swą mocą, lub zwrócić ją przeciw nim, jeśli nie będą dobrze traktowane.

– Zasady funkcjonowania Muz, czyli symbiotycznych duchów współżyjących ze swymi nosicielami oraz obdarzających ich nowymi, potężnymi mocami w zamian za niewielką porcję energii mentalnej.

I wiele, wiele innych atrakcji.

Skarby Laruzji: Download

Reklamy